Sektörel Analizler

🔍Tamamını Oku art-img

YABANCI TURİSTLERİN KARTLI ÖDEMELERİ YÜZDE 72 ARTTI

Bankalararası Kart Merkezi’nin verilerine göre yabancı kartlarla haziran-eylül döneminde yapılan ödemeler geçen yıla göre % 72 artarak 11 milyar liraya ulaştı. Ödemelerin yarısı havayolları, konaklama ve giyim sektörlerinde gerçekleşirken, 2017 yaz döneminde yabancı turistler kartlarla en çok İstanbul’da ödeme yaptı.

Devamını Oku

SAĞLIK TURİZMİNİN GÖZDESİ: TÜRKİYE

Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre Türkiye, sağlık turizminde en çok tercih edilen ilk üç ülke içinde yer alıyor.

Devamını Oku

SAĞLIK TURİZMİ İÇİN GELENLER, REZİDANSLARI TERCİH EDİYOR

Onkoloji, ortopedi gibi uzun dönemli sağlık tedavileri için ülkemize gelenler, ağırlıklı olarak rezidanslarda konaklamayı tercih ediyor. Bulgaristan, Gürcistan, Irak gibi bulunduğumuz coğrafyadaki ülkelerden gelen sağlık turistlerinin sayısı her geçen yıl artıyor.

Devamını Oku

İNTERNETTEN OTEL REZERVASYONU YÜZDE 26 ARTTI

Değişen alışkanlıklar ile birlikte günümüz kuşağının yüzde 49’u seyahat planlamak ve rezervasyon yapmak için online platformları tercih ediyor. Dünya ve Türkiye’de turizm sektörünün dinamiklerini takip eden Dedeman Otelleri, online satış yapılan platformda bulunan rezervasyon kanallarını tek bir sistemde toplayarak misafirleri için fiyat eşitliğini korurken, konaklama sırasında sunduğu online uygulamalar ile de hizmet kalitesini artırıyor.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN DEĞERLİ PASAPORTUNA SAHİP ÜLKELERİ BELLİ OLDU: TÜRKİYE 44. SIRADA

Ajans Press, Pasaport Index’ten elde ettiği veriler ışığında dünyanın en değerli pasaportları araştırması ile ilgili medya incelemesi gerçekleştirdi. 173 ülkeye seyahat imkânı sağlayan Singapur pasaportu, 159 puanla ilk sırada yer aldı. 199 ülkenin sıralandığı listede Singapur’u 158 puanla Almanya, 157’şer puanla İsveç ve Güney Kore izlerken Türkiye 104 puanla 44. sırada yer aldı.

Devamını Oku