Sektörel Analizler

“BATI AVRUPALI TURİST, GELECEK YIL YÖNÜNÜ TÜRKİYE’YE ÇEVİRECEK”

2016’da ağır bir yara alan turizm gelirlerinin 2’nci çeyrekte artış göstermesinin sevindirici olduğunu söyleyen Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “Turizm geliri 2. çeyrekte geçen yıla göre % 8,7 artarak 5 milyar 413 milyon 48 bin dolar oldu. Bu gelirin % 81,3’ünün yabancı ziyaretçilerden geldiğini düşünürsek 2017 yılını beklentiler seviyesinde kapatacağımızı öngörebiliriz. Önümüzdeki yıl ise Batı Avrupalı turist yönünü Türkiye’ye çevirecek” dedi.

Devamını Oku

YURT DIŞI TATİL TALEPLERİ DEVAM EDİYOR

BinRota, yılın ilk altı ayındaki yurt dışı turizm pazarını değerlendirdi:  “Türklerin en çok tercih ettiği uzak bölge: Latin Amerika”

Devamını Oku

YERLİ TURİST OTEL SEÇERKEN EN ÇOK FİYATA ÖNEM VERİYOR

Seyahat sitesi momondo.com.tr, her yıl gerçekleştirdiği seyahat alışkanlıkları araştırmasında Türklerin otel seçimi yaparken dikkat ettikleri unsurları mercek altına aldı. Verilere göre otel seçiminde en dikkat ettiğimiz faktör fiyat.

Devamını Oku

UÇAK BİLETİ KAMPANYALARINDA PARİS ZİRVEDE

Şirketlerin satışlarını artıran ve tüketiciyle aralarındaki bağı güçlendiren, Türkiye’nin ilk “Tüketici Teşvik Ajansı” BA Life Marketing, 2012-2017 yılları arasında düzenlediği uçak bileti kampanyalarının verilerini açıkladı. BA Life verilerine göre; son 5 yılda düzenlenen 55 kampanya, markaların satışlarını yüze 30 artırdı. Bu kampanylarda tüketicinin en çok tercih ettiği destinasyonlar ise sırasıyla Paris, Roma ve Amsterdam oldu.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ORTADOĞULU VE KUZEY AFRİKALI TURİSTLER, SULTANAHMET OTELLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ   

Ortadoğulu ve Kuzey Afrikalı turistler, özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında, Sultanahmet’teki otellerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Devamını Oku

İNTERNETTEN OTEL REZERVASYONU YÜZDE 26 ARTTI

Dedeman Grubu’nun yaptığı araştırmaya göre günümüz kuşağının yüzde 49’unun rezervasyon için online platformları tercih ettiğini gösteriyor.

Devamını Oku

E-TİCARETİN 10 GÜNLÜK TATİLDEN BEKLENTİSİ 1 MİLYAR TL

30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatillerinin birleştirilmesi turizmde yoğun hareketliliğe yol açarken, e-ticaret sektörü 10 günlük tatilden 1 milyar TL ciro hedefliyor.

Devamını Oku

ÇİNLİ SEYAHAT SEVERLER, İLK KEZ YAŞAYACAKLARI YENİ DENEYİMLER İÇİN ESKİ ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİRİYOR

Hotels.com'un yaptığı son araştırmaya göre, Çinli seyahat severler -seyahat etmek için daha fazla zaman, daha fazla yer ve daha egzotik deneyimlerin de aralarında bulunduğu- her şeyin daha fazlasını istiyor

Devamını Oku